animaxim
animaxim
animaxim
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Conectare
Utilizator:
Parola:
Conectare automată: 
:: Mi-am uitat parola
Ultimele subiecte
» Welcome
Secrete ascunse de vise EmptyDum 05 Iun 2011, 19:07 Scris de FreakGirl

» La Multi Ani,mie!
Secrete ascunse de vise EmptyLun 04 Oct 2010, 00:51 Scris de FreakGirl

» Bancuri
Secrete ascunse de vise EmptySam 25 Sept 2010, 04:18 Scris de Zuzy_Andu

» REGULILE FORUMULUI
Secrete ascunse de vise EmptyVin 24 Sept 2010, 16:07 Scris de Zuzy_Andu

» vacanta
Secrete ascunse de vise EmptyVin 24 Sept 2010, 16:05 Scris de Zuzy_Andu

» ZIUAAA MEAAA
Secrete ascunse de vise EmptyVin 24 Sept 2010, 16:00 Scris de Zuzy_Andu

» jurnalul meu
Secrete ascunse de vise EmptyJoi 23 Sept 2010, 02:53 Scris de Zuzy_Andu

» Nemultumiri
Secrete ascunse de vise EmptyMier 22 Sept 2010, 02:08 Scris de Zuzy_Andu

» Inscrieri
Secrete ascunse de vise EmptyMier 22 Sept 2010, 01:47 Scris de Zuzy_Andu

Statistici
Avem 16 membri înregistrați
Cel mai nou utilizator înregistrat este: suflet.ratacit2011

Membrii nostri au postat un numar de 301 mesaje în 119 subiecte
Sondaj
ce parere aveti?
ce parere aveti despre acest site si despre membrii si bineinteles modelatorii sai???
Secrete ascunse de vise Vote_lcap0%Secrete ascunse de vise Vote_rcap
 0% [ 0 ]
-sunt super,nu au nevoie de inbunatatiri
Secrete ascunse de vise Vote_lcap50%Secrete ascunse de vise Vote_rcap
 50% [ 1 ]
-sunt super,dar mai trebuie sa adaUge mici lucruri
Secrete ascunse de vise Vote_lcap50%Secrete ascunse de vise Vote_rcap
 50% [ 1 ]
-sunt destul de ok
Secrete ascunse de vise Vote_lcap0%Secrete ascunse de vise Vote_rcap
 0% [ 0 ]
-sunt ok,dar mai trebuie
Secrete ascunse de vise Vote_lcap0%Secrete ascunse de vise Vote_rcap
 0% [ 0 ]
-nu imi prea place
Secrete ascunse de vise Vote_lcap0%Secrete ascunse de vise Vote_rcap
 0% [ 0 ]
-nu imi place deloc,ma deconectez!!
Secrete ascunse de vise Vote_lcap0%Secrete ascunse de vise Vote_rcap
 0% [ 0 ]
Total voturi : 2
Top postatori
momo_02
Secrete ascunse de vise Vote_lcapSecrete ascunse de vise Voting_bar1Secrete ascunse de vise Vote_rcap 
Zuzy_Andu
Secrete ascunse de vise Vote_lcapSecrete ascunse de vise Voting_bar1Secrete ascunse de vise Vote_rcap 
FreakGirl
Secrete ascunse de vise Vote_lcapSecrete ascunse de vise Voting_bar1Secrete ascunse de vise Vote_rcap 
Patri
Secrete ascunse de vise Vote_lcapSecrete ascunse de vise Voting_bar1Secrete ascunse de vise Vote_rcap 
anigirl
Secrete ascunse de vise Vote_lcapSecrete ascunse de vise Voting_bar1Secrete ascunse de vise Vote_rcap 
Loly
Secrete ascunse de vise Vote_lcapSecrete ascunse de vise Voting_bar1Secrete ascunse de vise Vote_rcap 
PikkU
Secrete ascunse de vise Vote_lcapSecrete ascunse de vise Voting_bar1Secrete ascunse de vise Vote_rcap 
Ella-chan
Secrete ascunse de vise Vote_lcapSecrete ascunse de vise Voting_bar1Secrete ascunse de vise Vote_rcap 
MortaLolipop
Secrete ascunse de vise Vote_lcapSecrete ascunse de vise Voting_bar1Secrete ascunse de vise Vote_rcap 
Ella
Secrete ascunse de vise Vote_lcapSecrete ascunse de vise Voting_bar1Secrete ascunse de vise Vote_rcap 
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Ceas

 

 Secrete ascunse de vise

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
FreakGirl
Chunin
Chunin
FreakGirl


Mesaje : 58
Data de inscriere : 03/09/2010
Varsta : 28
Localizare : Freaks House

Secrete ascunse de vise Empty
MesajSubiect: Secrete ascunse de vise   Secrete ascunse de vise EmptySam 11 Sept 2010, 23:37

deci am decis sa-mi postez fic-ul pe acest forum.L-am mai postat pe alte forumuri deci sa nu credeti ca l-am plagiat.In fine sper sa va placa (este primul meu fic ^^")Vreau sa vad ce parere aveti,dar nu vreau doar sa spuneti e ok,super sau ceva de genu,ci vreau sa-l comentati si inca foarte dur ^^(ei bine daca aveti ce comenta -.-")


~Începutul~

Toata noaptea m-am invartit prin pat fiindca nu puteam sa dorm.Pe la 8 am am decis sa deschid ochii somnorosi si sa fac un dus.Mi-am ales din dulapul dublu o pereche de pantaloni scurti de culoare albastra si un maieu de culoare neagra,apoi mi-am luat un prosop si m-am indreptat spre baie.Aceasta era destul de spatioasa,cu gresie si faianta de culoare albastru deschis.Dupa ce am facut dusul,m-am imbracat si m-am asezat pe pervarzul ferestrei,privind razele jucause ale soarelui.
-Copii,la masă!strigă mama din bucătarie.Ea este o femeie dragastoasa,blonda cu ochii verzi ca maslinele si cam mica de statura,dar foarte iubitoare.Pune suflet in tot ce face si de aceea totul ii iese cum isi doreste.
Am auzit cum mama ne-a strigat sa coboram la masa.M-am uitat la ceas.Era 9 am,adica am pierdut o ora facand dus si visand cu ochii deschisi.
Am coborat degraba in bucatarie.Eram ultima ca de obicei.Tata –un barbat solid,brunet si cu ochii albastii ca cerul,care daca isi pune ceva in minte cu greu il faci sa se razgandeasca si foarte protector,mai ales cu fiicele lui- era asezat in capatul mesei,mama era in picioare si ii servea pe Alex –fratele meu mai mare cu doi ani,inalt,brunet cu ochii verzi,ochi pe care i-a mostenit de la mama,el este un frate foarte bun si te ajuta la orice ai nevoie- si pe sora mea Alexis –sora mea mai mare cu un an,care are inaltime medie si este blonda cu ochii albastrii,ochii mosteniti de la tata,dar nu era singurul lucru mostenit de la el,mai avea si incapatanarea lui,dar acesta nu era un defect ci o calitate.M-am asezat si eu,mezina familiei,dar chiar daca eram mezina eram mai inalta decat fratele si sora mea- eram roscata cu ochii albastrii-verzui,subtirica,iar numele meu este Ayumi.Fratele si sora mea semanau cu parintii mei,dar eu semanam mai mult cu bunica mea,Clarisa o femeie simpatica,cu parul alb si cu ochii albastrii-verzui,care in tineretea ei era o fata cu parul roscat,cu multe forme,la fel ca mine,iar din aceasta cauza eram foarte apropiata de ea.In timpul mesei am discutat despre multe lucruri neimportante,chiar banale.Dupa.ce am terminat de mancat,tata a plecat la munca,iar eu si fratii mei am urcat inapoi in camerele noastre pentru a ne pregati sa mergem la bunica
Odata ajunsa in camera mea m-am indreptat iar spre dulapul mare,facut din lemn si care avea cate o oglinda pe fiecare usa.Mi-am ales de acolo o pereche de blugi negri mulati pe picior,care aveau un lant,un tricou verde cu numele meu scris pe el,deoarece era facut la comanda si cu multe alte desene,apoi am deschis un alt dulap si mi-am ales o pereche de balerini albi cu catarama..Dupa ce m-am incalat m-am indreptat spre noptiera si mi-am luat un colier frumos,din aur care avea initiala numelui meu primit de la bunica mea,anul trecut de ziua mea.Inainte sa cobor m-am uitat pe calendar si am vazut ca este 2 septembrie,ziua mea.”Ce repede trece timpul” ma gandeam eu.Dupa aceea am coborat iar in fata masinii ma aseptau mama,Alex si Alexis.M-am grabit spre ei si acestia m-au imbratisat si mi-au spus “La multi ani!”,apoi ne-am urcat in masina si am plecat spre casa bunicii.
-Dar tata unde este?o intreb pe mama cu un glas inocent.
-El...are ceva treaba,dar mi-a spus ca ne vom intalni acolo si ca iti va face o surpriza,imi spune mama cu un ton linistitor,zambind.
Auzind acest lucru am zambit emotionata si m-am uitat pe fereastra fiind nerabdatoare sa o vad pe bunica.Dupa 30 de minute am ajuns la vila bunicii.Era o vila imensa care avea in jur multe gradinii alcatuite din flori exotice,un teren de fotbal,o piscina si multe alte lucruri frumoasa.Am zarit-o pe bunica in gradina asa ca m-am apropiat repede de ea.
-Buna,bunico,ii spun cu un glas plin de fericire,imbratisand-o.
-Buna,draga mea si La multi ani!,imi spuse aceasta fericita,mangaindu-ma pe cap.
Dupa aceea mama,Alex si Alexis s-au apropiat si ei si au imbratisat-o pe bunica.
-Mama,nu ne-am vazut demult timp,spune mama imbratisand-o pe bunica zambind.
-Da,asa este,spune aceasta zambind.Dar Michael unde este?o intreaba pe mama uitandu-se in jur.
-Pai…a avut ceva de munca,dar a spus ca ne vom intalni aici,spuse mama zambind.
-Atunci e bine,spuse aceasta uitandu-se la noi fericita.Sa mergem in casa,spune aratand spre casa.
Apoi am intrat in casa si am inceput sa povestim despre ce am facut de cand nu ne-am vazut.Ma tot plimbam prin casa nerabdatoare fiindca tata nu mai sosea,iar eu eram curioasa ce surpriza imi va face.


Sus In jos
http://unreal-paradise.forumotions.net/forum.htm
Zuzy_Andu
Admin
Admin
Zuzy_Andu


Mesaje : 83
Data de inscriere : 26/08/2010
Varsta : 25
Localizare : .:by your side:.

Secrete ascunse de vise Empty
MesajSubiect: Re: Secrete ascunse de vise   Secrete ascunse de vise EmptyLun 13 Sept 2010, 23:16

Am citit si chiar imi place mult , nu am ce comentari dure sau dau deoarece nu am ce sa comentez , astept cu nerabdare nextul , si sunt curioasa ce surpriza are tatal ei , si am o intrebare , in acest fic va aparea si un baiat ?
Anyway astept nextul Smile I love you
Sus In jos
FreakGirl
Chunin
Chunin
FreakGirl


Mesaje : 58
Data de inscriere : 03/09/2010
Varsta : 28
Localizare : Freaks House

Secrete ascunse de vise Empty
MesajSubiect: Re: Secrete ascunse de vise   Secrete ascunse de vise EmptyMier 15 Sept 2010, 01:29

ma bucur ca ti-a placut ^^ sper sa-ti placa in continuare si bineinteles ca va aparea ^^


~Surpriza~

Dupa un timp am auzit zgomote,asa ca m-am indreptat repede spre fereastra.L-am zarit pe tata intr-un Lamborghini Gallardo Superleggera negru,cu doua dungi albe nou-nout,aceasta ar fi a cincea masina in acest an,semn ca ar fi incheiat inca o afacere din care ii iese multi bani.
L-am vazut pe tata coborand din masina cu o cutie mare in mana.Am zambit fericita si in acelasi timp curioasa.Am fugit repede la el si l-am luat in brate,acesta scapand cutia pe jos,auzindu-se un zgomot.
-Hei,nu ar trebui sa sari asa in bratele cuiva,mai ales daca are ceva in mana,imi spune acesta pe un ton autoritar ridicand cutia de jos.
-Am inteles,ii spun eu lasandu-mi capul in pamant.
-Dar astazi esti iertata,spune acesta vazandu-ma.Poftim si “La multi ani!” imi spune acesta imbratisandu-ma apoi dandu-mi cadoul.
Eram cuprinsa de o fericire nestiuta,iar in acelasi timp eram si curioasa ce se afla in cutie.
Am intrat impreuna cu tata in casa si apoi m-am repezit repede pe scari,pana am ajuns in camera mea –o camera mare,de culoare albastra,cu un pat de doua persoane,pentru a ma putea odihni mai bine,in partea opusa usii se afla o fereastra mare care dadea pe balcon,locul unde imi petreceam eu noptile cand nu puteam dormi,langa pat se aflau doua noptiere din lemn de brad,iar langa usa se afla un dulap mare,facut si el tot din lemn de brad.In coltul camerei se afla un televizor,cu multe programe,majoritatea de muzica.Am pus cutia pe pat si apoi m-am indreptat spre baie.Baia semana foarte mult cu cea de acasa,adica gresia si faianta erau de culoare albastra,culoarea mea preferata de altfel,acolo se afla o oglinda mare care pe coluri avea un model vechi,dar foarte frumos,un dulapior micut tot din lemn de brad,cabina de dus si o cada mare,cu diferite modele.Dupa ce m-am spalat putin pe fata,m-am intors in camera mea,m-am asezat pe pat si am deschis cutia.Inauntru se afla o chitara acustica,de culoare albastru inchis foarte frumoasa.Fericita am inceput sa cant la ea.
-Ma bucur ca iti place,spune tata fericit din pragul usii.
-Cum sa nu-mi placa?il intreb zambind.Te iubesc tata,ii spun apropindu-ma de el si imbratisandu-l.
-De ce nu vi jos sa ne canti ceva?ma intreaba tata zambind mandru.
Mi-am luat apoi chitara si am coborat impreuna in sufragerie.Acolo,pe scaun se afla un baiat -roscat,cu ochii verzi ca smaraldul,inalt,tacut si cu un aer misterios care il inconjoara-de vreo cincisprezece ani,cam de-o varsta cu mine,dar pe care nu-l cunosteam.Bunica a observat ca ma uitam curioasa la el.Atunci mi-a facut semn sa merg cu ea in gradina sa ne plimbam putin.
-Esti fericita,draga mea?ma intreaba aceasta zambind bland.
-Desigur bunico,ii spun exprimand un entuziasm neobisnuit.
-Trebuie sa-ti spun ceva,dar nu aici si nu acum.Pot doar sa-ti spun ca acel baiat din sufragerie se numeste Kyle si voi doi va veti cunoaste mai bine maine,imi spuse aceasta parand misterioasa.
-Si cand imi vei spune?Diseara?o intreb curioasa.
-Da,draga mea,dar acum trebuie sa ne intoarcem si sa ne canti ceva,zice aceasta fiind inca misterioasa.
Ne-am intors inapoi in casa.Toti se distrau,inclusiv roscatul,adica Kyle.Bunica mi-a facut semn sa i-au chitara si sa incep sa cant.Am luat-o si m-am asezat pe un fotoliu negru,din piele,apoi am inceput sa cant o melodie mai lenta.Toti si-au indreptat ochii spre mine,ramanand uimiti,chiar daca majoritatea,m-au mai auzit cantand.Eram fericita,simteam ca nimeni si nimic nu ma poate deranja sau sa-mi faca vreun rau.Am continuat asa cateva minute bune.As mai fi cantat,dar bunica m-a oprit si mi-a spus sa nu ma obosesc fiindca mai am ceva de facut.I-am ascultat sfatul si m-am indreptat spre bucatarie pentru a-mi lua un pahar cu suc.Am intins mana dupa pahar,cand am atins o alta mana.Era mana roscatului cu,care nu am schimbat nici o vorba pana atunci.Maine noastre au ramas atinse in timp ce noi ne uitam unul in ochii celuilalt.
-Ai o voce foarte frumoasa,spuse acesta in cele din urma.
-Multumesc,spun rosiind putin.
-Apropo eu sunt Kyle,nu am facut cunostinta pana acum,imi spuse acesta zambind in coltul gurii.
-Ayumi,incantata,spun afisand un zambet care ar inmuia inima oricui.
Apoi ne-am retras mainile amandoi,in acelasi timp.
-Ar trebui sa mergi la liceu de muzica.
-Pai o sa merg incepand de anul acesta,spun fericita si entuziasmata.
-Atunci o sa fim colegi,adauga acesta.
-Ma bucur sa aud asta,spun zambind.
Apoi ne-am indreptat amandoi in directia sufrageriei,vorbind despre lucruri neimportante. Timpul a zburat pe nesimtite si s-a facut seara.Kyle a plecat,la fel ca parintii mei,iar eu am ramas la bunica,singura,datorita cuvintelor spuse in gradina.Dupa ce am privit luna putin,de pe balconul din camera mea,am cautat-o pe bunica.Aceasta se afla in camera ei –o camera mare,asemanatoare cu a mea,dar totusi diferita-,rasfoind un album cu poze mai vechi.
-Ai venit,draga mea?ma intreaba,trista evident, inchizand albumul.
Sus In jos
http://unreal-paradise.forumotions.net/forum.htm
Continut sponsorizat





Secrete ascunse de vise Empty
MesajSubiect: Re: Secrete ascunse de vise   Secrete ascunse de vise Empty

Sus In jos
 
Secrete ascunse de vise
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
animaxim :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ...:::Related:::...Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Fan Fiction-
Mergi direct la: